Коко Гоф победи с 6:0, 6:4 Ван Синюй и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Берлин с награден фонд 757 900 долара. 18-годишната американка, която достигна до финала на "Ролан Гарос", направи три пробива в първия сет срещу китайката, заемаща 76-то място в световната ранглиста.

Ван Синюй поведе с 4:2 във втората част, но Гоф спечели следващите четири гейма и приключи срещата след 64 минути.

На четвъртфиналите в германската столица Коко Гоф ще играе срещу четвъртата поставена Каролина Плишкова.

Онс Жабюр също продължава напред в Берлин. Лидерката в схемата се наложи с 6:2, 7:6 (8) срещу Алисия Паркс от САЩ.

Тунизийката ще играе своя осми четвъртфинал през настоящия сезон. Следващата противничка на Жабюр е Александра Саснович.

Шампионката от миналия сезон Людмила Самсонова приключи участието си на турнира в Берлин. Рускинята загуби с 3:6, 7:6 (5), 1:6 срещу своята сънародничка Полина Кудерметова.

Финалистката от 2021 година Белинда Бенчич отстрани 6:4, 1:6, 6:1 Ана Калинская. Швейцарката победи рускинята и преди седем дни в Хертогенбош.