Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова пропусна два мачбола и загуби на финала на турнира по тенис на червени кортове в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Евтимова претърпя поражение от рускинята Екатерина Вишневская с 3:6, 6:0, 5:7.

Двубоят беше довършен днес, след като вчера беше отложен при 4:0 за 30-годишната софиянка във втория сет.

При доиграването Евтимова взе първите два гейма, за да изравни резултата в сетовете, а в решаващата трета част тя поведе с 5:3. Тя пропиля по един мачбол в следващите два гейма, в които повеждаше с 40:30 и в крайна сметка допусна пълен обрат.

Така българката остана с осем титли на сингъл в кариерата си в турнирите на ITF и една за сезона. Тя все пак заработи 7 точки за световната ранглиста и 1470 долара.