Бившата номер 1 в женския тенис Жустин Енен от Белгия се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Участващата с "уайлд кард" Енен, която по-рано през месеца се завърна на корта след почти 2-годишно отсъствие, победи със 7:6(3), 1:6, 6:3 сънародничката си Янина Викмайер след 2:13 часа игра. Викмайер, която премина през квалификациите, пропиля три сетбола в 12-ия гейм.

Тя поведе с 3:2 точки в тайбрека, но загуби пет поредни разигравания, а с това и първата част. Във втория сет Енен сякаш позагуби ритъм и успя да вземе само един гейм, но в решаващата трета част шампионката от 2004 година отново показа класата си. Тя проби рано, след което реализира още един пробив в деветия гейм и стигна до успеха.

"Не беше лесно. Тя игра великолепно и ме затрудни максимално. Радвам се, че победих. Обичам тениса и съм доволна, че отново съм на корта", заяви Енен, която записа 33 печеливши удара в мача. На четвъртфиналите белгийката ще срещне Надя Петрова от Русия, която по-рано днес отстрани третата в схемата Светлана Кузнецова също от Русия с 6:3, 3:6, 6:1.