Белгийката Жустин Енен се класира за финала на Откритото първенство по тенис на САЩ. Най-добрата в света отстрани в полуфинален сблъсък Винъс Уилямс, като се наложи със 7:6 (2), 6:4.

Поставената под номер 1 в основната схема се превърна във втората състезателка, успяла да победи и двете сестри Уилямс. Както е известно, Енен надделя със 7:6 (7:3), 6:1 над Серена в четвъртфиналите на US Open.

Белгийската състезателка ще се изправи в спор за трофея срещу номер 4 в схемата – Светлана Кузнецова.

В първия сет само за 4 минути Енен проби подаването на американката и после затвърди пробива си. В седмия гейм Уилямс върна пробива и се стигна до тайбрек, но нервите на по-голямата сестра Уилямс не издържаха и тя загуби със 7:2.

Втората част започна подобно на първата, но с разликата, че този път двете тенисистки си размениха по два пробива, а третият на Енен се оказа решителен за спечелването на мача. Уилямс заби 4 аса срещу два за най-добрата в света, но допусна 35 двойни грешки, срещу 22 на Енен. Мачът продължи 1 час и 59 минути.