Шампионката от US Open Ема Радукану отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Клуж-Напока (Румъния) с награден фонд 235 хиляди долара. На четвъртфиналите поставената под номер 3 британка загуби изненадващо с 2:6, 1:6 срещу Марта Костюк, шеста в схемата.

Украинката постигна общо пет пробива в началния удар на шампионката от Откритото първенство на САЩ в двубоя, продължил точно един час.

19-годишната Костюк, заемаща 55-то място в класацията на WТА, спаси единствената точка за пробив в актива на Радукану, дошла в шестия гейм на първата част.

Лидерката в схемата на турнира Симона Халеп победи лесно с 6:1, 6:1 срещу Жаклин Адина. Представителката на домакините, която е бивша номер 1 в световната ранглиста, приключи двубоя срещу своята сънародничка за само 69 минути.

В следващия кръг на турнира Халеп ще се изправи срещу Марта Костюк. В другия полуфинал Анет Контавейт ще играе с Ребека Петерсон. Поставената под номер 2 естонка Контавейт победи с 6:3, 6:1 украинката Анхелина Калинина, докато шведката Петерсон елиминира Лесия Цуренко (Украйна) след три сета - 6:2, 3:6, 6:3.