Втората ракета на България Елица Костова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Старе Сплави (Чехия) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Поставената под номер Костова победи в изключително оспорван мач квалификантката Мартина Колменя (Италия) с 6:4, 6:7(5), 7:6(2) за 3:20 часа.

В решителния трети сет българката преодоля пасив от 1:4, след което спечели тайбрека със 7:2 точки, а с това и срещата.

Така Костова си осигури 6 точки за световната ранглиста и 392 долара. Следващата й съперничка е квалификантката Ана Бондар (Унгария).

Вчера Изабелла Шиникова също се класира за втория кръг на турнира, след като победи с 6:4, 6:4 представителката на домакините Анета Кладивова, "щастлива губеща" от квалификациите.

Костова и Жаклин Адина Кристиан (Румъния), водачки в схемата, достигнаха и до четвъртфиналите на двойки./БТА