Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в мексиканския град Ирапуато с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство. Костова победи квалификантката Кристиана Ферандо (Италия) с 3:6, 6:3, 6:2.

Българката стартира лошо и допусна ранно изоставане от 1:4, което не успя да навакса до края на първия сет. Във втората част тя набързо дръпна с 5:0, след което изравни резултата, а в решаващия трети сет Костова отново взе ранна преднина от 3:1, а в последствие направи и втори пробив за 5:2 и това беше достатъчно. Така тя заработи 11 точки за световната ранглиста и 654 долара, а за място на полуфиналите ще играе срещу Кристи Ан (САЩ).

В схемата на двойки българката Алекснадрина Найденова и Далма Галфи (Унгария) загубиха драматично на четвъртфиналите от поставените под номер 4 Акико Омае (Япония) и Пратана Томбаре (Индия) с 6:3, 3:6, 6-10./БТА