Първата ракета на България Виктория Томова спечели турнира по тенис на твърди кортове в зала в Съндърланд (Великобритания) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 1 Томова победи на финала 17-годишната представителка на домакините Ема Радукану с 4-6, 6-4, 6-3 след 1:53 час игра.

Софиянката загуби първия сет с решаващ пробив в десетия гейм, но във втората част реализира ключов брейк за 5-4 и след това изравни резултата при собствен сервис. В третия сет Радукану поведе с 3-0, но с шест поредни гейма Томова стигна до първата си титла за сезона и общо 16-а в турнирите от сериите на ITF.

С успеха днес тя заработи 3935 долара и 50 точки за световната ранглиста, в която ще се изкачи с осем места до 143-ата позиция. /БГНЕС