Две тенисистки от Русия се класираха за полуфиналите на турнира в китайската столица Пекин с награден фонд 4,5 милиона долара.

Поставената под номер 6 Светлана Кузнецова се справи с 6:3, 6:3 със сънародничката си Анастасия Павлюченкова

Кузнецова проби пет пъти подаването на съперничката си и затвори мача за 79 минути.

За място на финала тя ще се изправи срещу друга рускиня Надя Петрова.

13-ата в схемата Петрова наниза 7 аса и обърна представителката на домакините Шуай Пън с 6:7(5), 6:3, 6:2 за 2:39 часа.

Пън спаси 11 от 16 възможности за пробив, но това не беше достатъчно.

Номер 12 Агниешка Радванска (Полша) пък победи олимпийската шампионка Елена Дементиева (Русия) със 7:5, 6:3.

Четвъртата в схемата Дементиева допусна цели шест пробива и логично загуби за 1:44 час.

Следващата съперничка на Радванска ще бъде определена след последния четвъртфинал между номер 7 Вера Звонарьова (Русия) и 14-ата Марион Бартоли от Франция.