Рускинята Елена Дементиева спечели за пръв път в кариерата си титлата при жените от международния турнир по тенис в Москва за Купата на Кремъл с общ награден фонд 1.34 милиона долара.

На финала представителка на домакините победи поставената под номер 4 американка Серeна Уилямс с 5:7, 6:1, 6:1.

Това е първа победа от пет мача за Дементиева над 26-годишната Уилямс, която има осем титли от турнири от Големия шлем.

Срещата продължи близо два часа, като Уилямс спечели първия сет със 7:5, но в следващите два взе само два гейма, допусна по три пробива във всеки сет и загуби с 1:6, 1:6.

Победителката получи 182 000 долара от наградния фонд и 430 точки за световната ранглиста, а Уилямс - 97 800 долара и 300 точки.

Победата е и своеобразен подарък за Дементиева, която утре ще завърши 26 години.

Наградата си рускинята получи от кмета на Москва Юрий Лужков.