Линдзи Дейвънпорт отстрани поставената под номер 4 на турнира в Пекин Елена Дементиева (Русия) със 7-6, 6-1. Американката три пъти допусна пробив в продължилия близо час първи сет, който спечели след тайбрек.

На олимпийския тенис център в Пекин Дейвънпорт даде само един гейм на своята съперничка във втория сет, който продължи само 30 минути.

Така Дейвънпорт се класира за втори пореден финал на турнир от WТА след завръщането си на корта, след като миналата седмица спечели титлата в Бали.

Линдзи ще се изправи срещу Йелена Янкович от Сърбия, която победи Акико Моригами (Япония) с 6-3, 7-5.

В последния четвъртфинал финалистката от 2006 година в Пекин и поставена под номер 3 в основната схема Амели Моресмо от Франция загуби от китайката Шуай Пън с 6-4, 4-6, 2-6.

На полуфиналите Пън ще играе с номер 6 в схемата Агнеш Савай (Унгария), която Мария-Емилия Салерни (Аржентина) с 6-2, 6-4.