Шампионът Чехия се класира за финала за "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. Чехкините надиграха Франция с 3:0 победи, след като днес Петра Квитова се наложи над Каролин Гарсия с 6:4, 6:4.

Вчера представителките на Чехия постигнаха още две победи. В първия сингъл Луцие Шафапрова спаси пет мачбола при 4:5 гейма във втория сет и стигна до обрат срещу Каролин Гарсия с 4:6, 7:6(1), 6:1 след почти два часа игра.

Във втория двубой поединично победителката от "Уимбълдън" и номер 4 в световната ранглиста Петра Квитова нямаше особени проблеми срещу Кристина Младенович и след 6:3, 6:4 за 81 минути. Чехия търси четвърта титла в последните пет издания на "Фед Къп" и общо девета в историята си.

В другия полуфинал Русия води в Сочи с 2:1 победи срещу Германия. Вчера Русия поведе с 2:0, а днес Андреа Петкович върна една победа за Германия след победа над Светлана Кузнецова с 6:2, 6:1. По-късно е мачът между Анастасия Павлюченкова и Ангелик Кербер./БТА