Шампионът Чехия поведе с 2:0 победи срещу гостуващия Франция в Острава след първия ден от полуфиналната среща от "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

В първия сингъл Луцие Шафаржова спаси пет мачбола при 4:5 гейма във втория сет и стигна до обрат срещу Каролин Гарсия с 4:6, 7:6(1), 6:1 след почти два часа игра.

Във втория двубой поединично победителката от "Уимбълдън" и номер 4 в световната ранглиста Петра Квитова нямаше особени проблеми срещу Кристина Младенович и след 6:3, 6:4 за 81 минути доближи домакините на само победа от втори пореден финал в надпреварата.

Чехия търси четвърта титла в последните пет издания на "Фед Къп" и общо девета в историята си.

В другия полуфинал Русия води в Сочи с 1:0 победи срещу Германия след успеха на Светлана Кузнецова над Юлия Гьоргес с 6:4, 6:4./БТА