България загуби от Австрия в първия си мач от група I на зона Европа/Африка на червени кортове "Били Джийн Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Момичетата на капитана Дора Рангелова изостават с 0:2 след първите две срещи поединично, а оставащият двубой на двойки е без значение за крайния победител.

Във втория сингъл за деня Изабелла Шиникова претърпя поражение от Юлия Грабхер с 2:6, 3:6 за 67 минути на червените кортове в турския курорт Анталия. Софиянката допусна седем пробива, като ключова серия от пет поредни гейма позволи на Грабхер да вземе първия сет и да поведе с 2:0 във втория, а след това запази преднината си.

Преди това Джулия Терзийска падна от Зиня Крауз с 1:6, 4:6.

Мачът на двойки между Шиникова и Терзийска срещу Барбара Хаас и Крауз пък беше отложен с неопределено време и ще започне със закъснение заради дъжд.

Втората среща на България в група "Б" на турнира е срещу Хърватия утре, а другите съперници са Швеция, Словения и Грузия.