Поставената под номер две в основната схема Виктория Азаренка победи рускинята Мария Кириленко с 6-3, 6-4 във финала на тенис турнира "Купата на Кремъл" в Москва и спечели втората си титла за годината.

Беларуската състезателка проби сервиса на своята съперничка на три пъти в първия сет и го спечели с 6-3. Това бе първи загубен сет за московчанката в турнира, след като тя дори бе дала едва девет гейма на съперничките си в четирите си мача до финала. Кириленко отвърна обаче на удара във втория сет и започна с два пробива, за да поведе с 4-0.

Световната номер 10 обаче взе шест поредни гейма и така спечели втората си титла, след успеха в Станфорд, САЩ.

Беларуската вече си осигури място във финалния турнир за сезона от WTA в Доха, който започва във вторник. По-късно днес ще се играе и мъжкият финал в Москва, като четвъртият в схемата Маркос Багдатис от Кипър излиза на корта срещу непоставения Виктор Троицки от Сърбия