Българката Ани Вангелова загуби на финала на двойки на турнира по тенис на ITF на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Вангелова и представителката на домакините Айла Аксу претърпяха поражение в мача за трофея от Пиа Ловрич (Словения) и Адриен Над (Унгария) с 4:6, 5:7 за 82 минути.

Ловчир и Над взеха първия сет с ключов пробив в десетия гейм. Българката и туркинята имаха сервиса при 5:4 във втората част, но допуснаха брейк, а след това словенката и унгарката направеха серия от осем поредни разигравания, за да триумфират.

Така 27-годишната българка остана с три титли в кариерата си на двойки в турнирите на ITF, последната от които в Ираклион (Гърция) в тандем с рускинята Анна Яковлева през ноември 2018 година.