Надеждите на Агниешка Радванска да оглави световната ранглиста при жените остават живи след трудна победа във втория кръг на турнира в Монреал "Роджърс къп".

Радванска, номер 2 в схемата, надигра германката Мона Бартел с 4:6, 6:3, 7:6 (5) и в следващия кръг ще играе с Шанел Шеперс (РЮА).

Полякинята ще измести Виктория Азаренка от първото място в ранглистата, ако спечели турнира в Монреал с награден фонд 2 милиона долара, а Азаренка не достигне до четвъртфиналите.

Водачката в схемата и номер 1 при жените Виктория Азаренка не успя да довърши мача си срещу Тамира Пашек от Австрия.

Срещата бе прекъсната при 3:3 в първия сет поради дъжд и ще се доиграе днес.

Заради дъжд не завърши и двубоя на седмата в схемата Каролине Возняцки (Дания) срещу холандката Кики Бертенс.

Возняцки едва ли ще изпусне победата, след като води със 7:5, 4:0, като срещата ще се доиграе днес.

Бившата номер 1 при жените Ана Иванович (Сърбия) бе унизена, след като не успя да вземе дори гейм във втория кръг срещу италианката Роберта Винчи и загуби с 0:6, 0:6 само за 44 минути игра.

"Не мога да си спомня откога не съм губила мач по този начин, може би откакто играех при девойките", каза Иванович, която е шампионка от турнира в Монреал през 2006 година.

Американката Варвара Лепченко поднесе изненада, отстранявайки 12-а в схемата Доминика Цибулкова с 6:4, 6:4.