Григор Димитров загуби от германеца Томи Хаас с 0-2 на четвъртфиналите от турнира по тенис на изкуствена настилка във Вашингтон.

Мачът бе извънредно оспорван, като в ключовите моменти си казаха думата опитът и хладнокръвието на 35-годишния Хаас (под No 3 в турнира; Димитров - No 11). И двата сета приключиха с тайбрек - 7:6 (7:5) и 7:6 (7:3).

Българинът пропусна страхотна възможност за пробив в сервиса на Хаас и затваряне на втория сет, когато при резултат 6:5 в негова полза поведе с 30:0. Гришо обаче не издържа психически, германецът взе гейма и изравни - 6:6.

Последвалия тайбрек Димитров изигра нервно и малко уплашено, без да се отлепи от дъното на корта. В същото време Хаас реализира три от точките си чрез рисковани, но прецизни излизания на мрежата. /БГНЕС