Арина Сабаленка се класира за четвърти кръг на Australian Open, след като не даде нито един гейм на Леся Цуренко на „Род Лейвър Арена“. Шампионката от миналата година се нуждаеше от едва 52 минути на корта, за да достигне до десетата си поредна победа на турнира след 6-0, 6-0.

До момента защитата на титлата върви повече от впечатляващо, като в рамките на три мача тя е загубила едва шест гейма общо.

Двете с Цуренко си бяха разменили по един успех в досегашните два мача, но в петъчния обеден мач Сабаленка контролираше двубоя по възможно най-убедителния начин. Тя отрази единствения брейкбол на украинката и в същото време реализира шест от десетте си възможности за пробив.

В следващия кръг Сабаленка ще има за съперничка тенисистка, срещу която в миналото е имала проблеми – Аманда Анисимова. Американката е спечелила четири от петте мача помежду им до момента, включително и срещата им в Мелбърн през 2019-а. Анисимова победи бившата №2 в света Паула Бадоса след 7-5, 6-4 за час и 28 минути игра.

Сензацията Мира Авреева също продължава напред. 16 годишната рускиня надви французойката Диан Пари с 1-6, 6-1, 7-6(5) за 2:25 часа игра на "Мелбърн Парк".

Тийнейджърката реализира 5 аса, докато 21-годишната ѝ противничка не записа директна точка от свой сервис. Андреева допусна 4 двойни грешки, докато Пари сбърка само веднъж. Двете състезателки си размениха по 5 пробива, а рускинята направи 32 "уинъра" срещу 24 за опонентката ѝ.

В следващия кръг младата рускиня ще се изправи срещу победителката от двойката Сторм Хънтър - Барбора Крейчикова.

Победа записа и световната №4 в женския тенис - Коко Гоф. 19-годишната американка победи сънародничката си Алиша Паркс с 6-0, 6-2 за 63 минути игра.

Гоф ще играе на 1/8-финалите срещу Магдалена Фреч, която се наложи над Анастасия Захарова с 4-6, 7-5, 6-4.