Номер 2 в схемата на турнира Ролан Гарос Рафаел Надал (Испания) премина лесно в 3-ия кръг, след като отстрани 29-годишния германец Яник Маден с 6:1, 6:2, 6:4.

В следващия кръг съперник на Надал ще бъде Давид Гофен, който отстрани Миомир Кечманович.

Надал доминираше на корта от самото начало на мача срещу квалификанта и го победи за 2 часа и 9 минути. Въпреки категоричната победа, имаше някои колебливи моменти в играта на испанеца в третия сет, когато той два пъти загуби сервиса си, но така или иначе никога не изглеждаше застрашен от поражение.

Маден проби подаването на именития испанец за 3:3 в третия сет, както и за 4:4. Но порбив в другата посока и затворен гейм на 15 при първата възможност постлаха пътя на Надал към 12-ата титла на Ролан Гарос.

Ако турнирът върви без изненади, Надал ще срещне Роджър Федерер на полуфинал. /БТА