Яник Синер се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставеният под номер две италианец се наложи с 6:4, 6:4, 6:4 срещу Павел Котов.

Двубоят на корт "Филип Шатрие" продължи 2 часа и 27 минути, а победителят записа трети пореден успех в три части във френската столица. 22-годишният Синер постигна общо три пробива в срещата и се поздрави с краен успех при първия си мачбол.

Италианският тенисист има 31 победи и само 2 поражения през 2024 година, а в следващия кръг на "Ролан Гарос" ще се изправи срещу Себастиан Офнер или Корентен Муте.

Яник Синер, който има сериозни шансове да оглави за първи път световната ранглиста на 10 юни, постигна втори успех в два двубоя срещу руснака Котов, заемащ 56-та позиция в класацията на АТП.

По-рано през сезона италианецът триумфира с титлата от Откритото първенство на Австралия.

Андрей Рубльов изненадващо отпадна от "Ролан Гарос". Руснакът, който се намира на шесто място в основната схема в Париж, загуби с 6:7 (8), 2:6, 4:6 срещу Матео Арналди.

23-годишният италиански представител спаси сетбол при 5:6 в тайбрека на първата част, след което взе аванс в резултата. Заемащият 35-то място в световната ранглиста Арналди проби за 4:3 в третия сет, приключвайки срещата за 2 часа и 35 минути още при първата си възможност.

Това е трети успех за Матео Арналди срещу състезател от топ 10 на класацията на АТП. Италианецът записа първата си победа в общо два мача срещу Рубльов и взе реванш за поражението си срещу руснака на турнира във Виена през 2023 година.

Класирането за четвъртия кръг е рекордно за Арналди на "Ролан Гарос". Следващият противник на италианския тенисист ще бъде Стефанос Циципас, номер 9 в схемата, или Чжъчжън Чжан. /БТА