Защитаващият шампион на Уимбълдън Роджър Федерер достигна четвъртфиналите в Ол Ингланд Клъб, след като записа чиста победа над Адриан Манарино на осминафиналите в Лондон - 6-0, 7-5, 6-4.

На четвъртфинала Маестрото ще играе срещу победителят между Кевин Андерсън и Гаел Монфис.

Най-високопоставеният тенисист се надява да спечели девета титла от кортовете на трева в Уимбълдън, за да се изравни с Мартина Навратилова по този показател.

Федекс бе категоричен в първия сет, печелейки го на нула, а французинът записа едва шест точки за 17 минути игра.

Втората част бе значително по-завързана, а Манарино трябваше да спасява четири точки за пробив още в първия гейм. Федерер печелеше рутинно своите подавания, но Манарино проявяваше характер и съумяваше да се движи рамо до рамо с живата легенда на тениса.

Все пак в 11-ия гейм,Манарино бе пробив, а ФедЕкс се възползва от това и приключи сета при 7-5.

Роденият в Базел тенисист върна „газта” в третата част, като чувствително забави темпото, но все пак взимаше стилно своите подавания, макар във втория гейм да имаше известни колебания.

Манарино сервираше при 4-4 и спаси един брейкбол, но швейцарецът стигна до втори, който бе спечелен и с три бързи точки на свой сервис приключи срещата.