Йоана Константинова се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Аустрелиън Оупън. Българката победи убедително с 6:1, 6:2 Емили Сарц-Лунде от Норвегия. Срещата продължи 68 минути. Константинова спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Във втората част Йоана поведе с 3:0 и спечели с 6:2.

Трима български тенисисти отпаднаха в първия кръг. Елизара Янева пропусна мачбол и отстъпи със 7:5, 5:7, 4:6 от Джой де Зеув от Нидерландия. Янева направи обрат от 3:5 до 7:5 за да спечели първия сет. Във втората част Елизара стигна до мачбол при 5:4 и сервис на нидерландката, но не успя да се възползва. Българката загуби три поредни гейма от 5:4 до 5:7 и сетовете бяха изравнени. В третата част Елизара допусна пробив за 3:4 и не успя да го върне.

Росица Денчева отстъпи с 4:6, 6:2, 1:6 от Кейт Фейки от САЩ, При юношите Иван Иванов загуби с 3:6, 3:6 от Енцо де Фрейтас от Бразилия.

Утре участието си в турнира започват още три българчета. При юношите Александър Василев ще играе срещу №4 в схемата Реи Сакамото от Япония. Квалификантът Анас Маздрашки ще играе срещу друг тенисист преминал през пресявките Андреа де Марки от Италия. Поставената под №16 при девойките Ива Иванова ще играе на старта срещу Лаура Брункел от Дания.