Белгиецът Давид Гофен се измъкна от критична ситуация, за да се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 8 в основната схема Гофен победи с 4:6, 4:6, 6:4, 6:1, 6:0 холаднеца Робин Хаасе на старта на "Ролан Гарос".

Гофен имаше много сериозни проблеми в първите два сета, които загуби, но в третия направи ранен пробив, който му позволи да намери ритъма си и да намали изоставането си на 1:2 сета. Критичен момент за белгиеца бе десетият гейм на третия сет, в който при негов сервис Хаасе имаше 4 възможности за връщане на пробива, но ги пропусна и това доведе до най-добрия тенис на Гофен.

В четвъртия и в петия сет белгиецът бе безкомпромисен и даде само един гейм на съперника си, който бе видимо изнервен от развоя на мача и допусна страшно много непредизвикани грешки.

В следващия кръг Гофен ще играе с французина Корентин Муте.