Сърбинът Новак Джокович, номер 2 в световната ранглиста,  продължава с убедителното си представяне на Ролан Гарос.  Джокович отнесе представителя на домакините Жо-Вилфрид Цонга с  6:1, 6:4, 6:1 и се класира за четвъртфиналите. Сърбинът има амбициите да спечели своята първа победа в  Откритото първенство на Франция, но днес в нито един момент не  срещна проблеми срещу Цонга.

Той постигна успеха за 89 минути,  като по този начин повтори успеха от миналата година, когато  стигна до полуфинал. Джокович завърши мача от първия си  мач-пойнт, след като Цонга не успя да вкара топката в полето и  дългият му форхенд излезе в аут. Най-доброто постижение на Джокович е от 2012-а година,  когато Рафаел Надал (Испания) го срази на финала.

Същото беше  положението и миналата година, когато пък двамата излязоха един  срещу друг на полуфинал. Следващият съперник на Новак ще бъде Милош Раонич (Канада),  който отстрани испанеца Марсел Гранойерс с 6:3, 6:3, 6:3.