Американката Джесика Пегула се класира на четвъртфиналите на Australian Open, след като поднесе изненада, като отстрани петата в света Елина Свитолина с 6:4, 3:6, 6:3 за 1 час и 55 минути игра.

Мощният сервис на американката беше основното ѝ оръжие в първият сет. Тя реализира пробив за 4:3 и не даде нито една възможност на Свитолина да го върне. Във вторият сет украинката смени тактиката и успя да изравни резултата.

Пегула показа характер в решителната трета част. Тя реализира пробив за 3:1, а после лесно спечели собственото си подаване. Свитолина не се предаде и върна пробива за 3:4, но веднага допусна да се стигне до брейк и 3:5. Най-големият успех в кариерата на американката стана факт след гейм на нула.

В спор за място на полуфиналите Пегула ще се изправи срещу сънародничката си Дженифър Брейди, която елиминира в два сета Дона Векич - 6:1, 7:5. Брейди доминираше в хода на целия мач и записа четири пробива срещу само един на своята съперничка.