Американската тийнейджърка Коко Гоф се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос.

17-годишната Гоф достига до финалната осмица на турнир от Големия шлем за първи път в кариерата си, след като надделя над тунизийката Онс Жабур с 6:3, 6:1 за едва 53 минути.

В следващата фаза Гоф ще играе с друга дебютантка на тази фаза в турнира - чехкинята Барбора Крейчикова, която победи с 6:1, 6:0 американката Слоун Стивънс.

Срещу Жабур Гоф нямаше особени затруднения. Младата американка поведе с 3:0 гейма в първия сет и спокойно го затвори с 6:3.

Във втория сет Гоф отново направи ранен пробив, за да поведе с 2:1, гейма, след което спечели още четири поредни, с които затвори мача за по-малко от час игра.

По-късно днес предстоят още два осминафинала от програмата турнира при жените. Финалистката от миналата година София Кенин се изправя срещу гъркинята Мария Сакари, докато шампионката Ига Швьонтек се изправя срещу украинката Марта Костюк.