Швейцарецът Роджър Федерер спечели за пръв път в кариерата си титлата на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 2,75 милиона евро. Поставеният под номер 3 Федерер победи шестия в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:1, 7:6 (7:3) за 86 минути.

Бившият номер 1 в света нямаше никакви проблеми в мача. Той спечели първия сет след два пробива за 30 минути като загуби само един гейм.

Втората част бе оспорвана и се игра без пробив. В тайбрека Федерер бе доста убедителен и спечели със 7:3.

Федерер стана вторият тенисист след Андре Агаси (САЩ), спечелил "Ролан Гарос" и титлата на Мастърса в Берси.

За Роджър Федерер това бе трета титла за годината след тези на турнирите в Базел и Доха и общо 69-та в неговата кариера.