Четирима български тенисисти - по двама при юношите и при девойките - достигнаха до 1/2-финалите на сингъл на международния турнир до 18 години -  "Санта Марина Джуниър Къп" от календара на международната федерация по тенис ITF, който продължава до неделя на кортовете на Тенис център Санта Марина в едноименния ваканционен комплекс в Созопол.

При юношите във финалната четворка се класираха първите четирима поставени в основната схема, сред които са и водачът Диан Недев и Васил Димитров. Недев победи Йоргос Ноухакис (Гърция) с отказване поради контузия, а Димитров отстрани с 6:3 6:2 друг гръцки тенисист - Димитриос Хумис. Съперници на българите на полуфиналите ще бъдат съответно №3 в схемата Драгош Петре Попеанга (Румъния), надиграл Веселин Киселков с 6:4 6:3, и Константин Женов, който обърна Динко Динев с 3:6 6:4 6:3.

Водачката в схемата и миналогодишна шампионка при девойките Денислава Глушкова продължи убедителното си представяне с 6:3 6:0 срещу Орина Столярчук. Глушкова, която е и бронзова медалистка от европейското първенство до 16 години тази година, ще срещне туркинята Дога Акюрек, отстранила Лия Каратанчева.

За 1/2-финалите се класира и Михаела Цонева, която обърна Стела Пеева с 3:6 6:2 6:3 и ще спори за място във финала срещу друга състезателка от Турция - №2 в схемата Йозлем Услу. Усло победи Елена Кралева с 6:1 1:0 и отказване на българката поради контузия.

Изцяло български ще бъдат финалите на двойки. При юношите Васил Димитров и Веселин Киселков ще спорят за трофея срещу Драгомир Драганов и Диан Недев, а при девойките Лия Каратанчева и Мирела Шкумбова ще срещнат Елена Кралева и Стела Пеева.

Продължаващото до неделя състезание е предпоследният международен турнир за годината в богатия календар на Тенис център "Санта Марина". През следващата седмица тук ще се проведе и турнир за жени от календара на ITF с награден фонд 15 000 долара.