Лейтън Хюит отпадна от Откритото първенство на Австралия по тенис. Местният любимец бе надигран от поставения под номер 10 в основната схема чилиец Фернандо Гонсалес с 6-2 6-2 5-7 6-4. В четвъртия кръг от надпреварата Гонсалес ще се изправи срещу Джеймс Блейк (САЩ).
Завърналият се след контузия Хюит успя да покаже стабилна игра само в един от сетовете, а Гонсалес се възползва по най-добрия начин и след като загуби третата част, не се остави в четвъртата и така надделя с 3:1 сета. Откритото първенство на Австралия продължава без участието на представител на домакините.
В друг мач от трети кръг шотландецът Анди Мъри победи Хуан Инасио Чела с 3:0 сета - 6-3, 6-2, 6-4. В следващия етап Мъри ще се изправи срещу Рафаел Надал.