Американката Серена Уилямс стартира с победа на турнира по тенис в германската столица Берлин с награден фонд 1,34 милиона долара.

Поставената под номер пет Уилямс срази във втория кръг италианката Франческа Скиавоне с 6:2, 6:3 за 71 минути. Американката наниза девет аса и не допусна пробив, за да запише 16-ата си поредна победа.

26-годишната Серена Уилямс, която търси четвърта последователна титла и общо 32-а в кариерата си, няма поражение от началото на февруари, когато бе отстранена от сръбкинята Йелена Янкович на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Шестата в света американка има само една загуба в 21 мача през този сезон. За третия кръг се класираха още рускинята Елена Дементиева и французойката Марион Бартоли.

Седмата в схемата Дементиева разби украинката Катарина Бондаренко с 6:1, 6:2 само за 51 минути. Осмата поставена Бартоли пък отнесе Луцие Шафаржова от Чехия с 6:0, 6:3 за 52 минути. В първия кръг пък отпадна номер девет Пати Шнидер, която загуби с 2:6, 3:6 от рускинята Вера Душевина.