Александра Жекова зае четвърто място в бордъркроса в испанския зимен център Ла Молина, старт от Световната купа по сноуборд.

Жекова достигна до финала, където финишира четвърта след най-добрите три състезателки в тази дисциплина - Линдзи Джакобелис (САЩ), Сандра Фрай (Швейцария) и Доминик Малте (Канада).

По този начин Джакобелис стана предсрочно носителка на малката СК в бордъркроса. Американката е недостижима на върха с 6100 точки, пред Фрай - 4110 и Майе Рикер (Канада) - също 4110. Жекова е осма с 2750 точки.

В генералното класиране води австрийката Дорис Гюнтер с 6200 точки, пред Джакобелис - 6100 точки и Томока Такеучи (Япония) - 4250 точки. Жекова и тук е осма с 3810 точки.

В същата дисциплина при мъжете се наложи Маркус Шрайер (Австрия), следван от Ник Баумгартнер (САЩ) и Франсоа Боавен (Канада).

Така Шрайер също спечели малката СК в бордъркроса предсрочно. Австриецът води с 5340 точки, пред Сет Уескът (САЩ) - 3680 и Майк Робертсън (Канада) - 2880.

В генералното класиране Шрайер е също начело с 5340 точки, пред сънародниците си Зигфрид Грабнер - 4700 и Щефан Гимпъл - 4100.