Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели спринта на 10 километра при мъжете от Световната купа по биатлон, който се проведе в американския зимен център Преск Айл, щата Мейн. По-малкият от братята Бьо и Антон Шипулин от Русия завършиха дистанцията без грешки при стрелбата, но скандинавецът беше по-бърз с време 24:38.8 минути.
Шипулин остана на 2-а позиция с 25:06.7 или изоставане на 27.9 секунди. Трети се нареди Мартен Фуркад от Франция, чието време е 25:07.7 и една пропусната мишена при втората стрелба.

От българите най-предно класиране завоюва Владимир Илиев, който се нареди на 21-о място с 26:14.2 минути или изоставане на 1:35.4 минути. Владо пропусна три пъти от рубежа. Антон Синапов се нареди на 53-о място с време 27:21.1 и два пропуска при стрелбата. Димитър Герджиков е на 75-а позиция с 28:16.2 и четири грешки при изстрелите, а последен от българите е Михаил Клечеров, който изостана на 4:09.6 и е с време 28:48.4 с три пропуснати стрелби.

Германецът Ерик Лезер, който също стреля без грешка, остана на 4-о място днес, на 45.9 секунди от победителя. Швейцарецът Серафин Вистнер пък с 5-ото място регистрира най-доброто постижение в кариерата си. Студено и ясно време, с лек вятър на определени периоди беляза днешното състезание, което стартира с обща група от поне 15 биатлонисти, които взеха началния аванс.

Начело в генералното класиране за Световната купа е Мартен Фуркад (Франция) с 857 точки, пред Антон Шипулин (Русия) с 646 и Тарей Бьо (Норвегия) с 584. /БТА