Владимир Илиев се класира на 24-о място в спринта на 10 километра при мъжете за Световната купа по биатло в Холменколен, Норвегия.

Илиев направи един пропуск в двете си стрелби, като преодоля дистанцията за 27.11,2 минути. Българинът остана на 1.26,7 минути зад победителя - норвежецът Тарей Бьо. Бьо, който бе включен в състезанието в последния момент на мястото на заболелия Емил Хегле Свендсен, бе перфектен в стрелбата, като пробяга трасето за 25.44,5 минути.

Втори остана Мартен Фуркад от Франция, който изостана с една стотна от победителя. Трети е Андрий Дериземля от Украйна, който бе по-бавен със 7,7 секунди.

От останалите български биатлонисти Красимир Анев е 29-и, Мирослав Кенанов е 64-ти, а Михаил Клечеров е 83-ти.

В класирането за малката Световна купа в спринта лидер е Мартен Фуркад с 364 точки. Красимир Анев е 35-ти, Владимир Илиев е 37-и.

В генералното класиране за Световната купа Мартен Фуркад е лидер с 898 точки.

Красимир Анев е 36-ти със 166 точки а Владимир Илиев е 44-ти със 118 точки.