Българинът Владимир Илиев записа най-добро класиране за сезона в Световната купа по биатлон, след като се нареди на 8-о място в преследването на 12.5 километра в американския зимен център Преск Айл.

Илиев стартира от 21-а позиция, но направи силно бягане и се класира сред най-добрите осем. Той пропусна 4 мишени в четирите си стрелби и измина трасето за 33:13.1 минути.
Българинът завърши на 2:08.7 минути зад победителя Симон Фуркад от Франция.

Фуркад беше втори преди последната стрелба след Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия, но в нея повали всичките мишени и финишира за 31:04.4 минути. Французинът завърши с две грешки на огневия рубеж.

За Фуркад това е седми успех за сезона и 46-и в кариерата за Световната купа. Той е на второ място във вечната ранглиста. Начело е норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален с 95 победи.

Йоханес Бьо, който вчера победи в спринта, беше лидер до последната стрелба, но там сбърка два пъти и така изпусна победата. Норвежецът завърши на втора позиция на 24.8 секунди след Фуркад и с три наказателни обиколки. Трети се нареди руснакът Антон Шипулин на 1:11.5 минути с две пропуснати мишени. Другият българин Антон Синапов не стартира в надпреварата.

Начело в генералното класиране за Световната купа е Мартен Фуркад (Франция) с 917 точки, пред Антон Шипулин (Русия) с 694 точки и Тарей Бьо (Норвегия) с 606 точки.
Красимир Анев, който не участва в стартовете в САЩ, е на 28-о място с 240 точки, а Владимир Илиев заема 41-а позиция със 143 точки. /БТА

Kрайно класиране в преследването на 12.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в Преск Айл:

1. Мартен Фуркад (Франция) - 31.04,4 минути (1+1+0+0 грешки в стрелбата)
2. Йоханес Бьо (Норвегия) - на 24,8 секунди (1+0+0+2)