Германецът Ерик Лесер спечели световната титла в преследването на 12 км на Световното първенство в Контиолахти. Българинът Владимир Илиев стартира с осми стартов номер на 40 секунди от стартиралия първи Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия.

Българският биатлонист вървеше перфектно по трасето и преди последната стрелба заемаше 3-ото място. На последното заставане на стрелбището Влади направи една грешка при последния патрон и излезе на 5-ото място. Германецът Ерик Лесер не сбърка нито веднъж в последните 5 изпълнения и спечели световната титла.

Втори финишира Антон Шипулин от Русия, норвежецът Тарей Бьо зае третата позиция, Шлезингер, Бьорндален, Владимир Илиев остана на 6-ото място с изоставане от победителя на 45.9 сек с две грешки в стрелбата допуснати в последните две стреляния.

Дригути български биатлонисти участвали в надпреварата завършиха съответно - Красимир Илиев остана 49-ти, а Иван Златев - 59-ти.