Вашингтон се доближи на победа от спечелването на първата си купа "Стенли", след като разгроми гостуващия Вегас с 6:2 и поведе с 3:1 успеха във финалната серия за трофея в Националната хокейна лига.

Евгени Кузнецов се отличи с четири асистенции, Никлас Бекстрьом добави три асистенции, а Ти Джей Оши допринесе с гол и две асистенции за столичани. Вратарят Брейдън Холтби завърши с 28 спасявания.

Джеймс Нийл и Райли Смит вкараха за гостите, а Марк-Андре Флюри спаси 17 изстрела, но Вегас допусна трета поредна загуба, колкото имаше общо в първите три кръга на плейофите.

Оши откри резултата малко преди средата на първата третина, а до края й Том Уилсън и Деванте Смит-Пели направиха разликата класическа.
Джон Карлсон реализира за 4:0 към края на втората част при числен превес и до голяма степен предреши мача.

Нийл и Смит върнаха две попадения до 12:26 минута на третия период, но надеждите на гостите за рядък обрат продължиха само 73 секунди,когато Михал Кепмни вкара за 5:2. Малко повече от минута преди края Брет Конъли оформи успеха при числен превес./БТА