Вашингтон спечели първото си домакинско от финалната серия за купа "Стенли" с 3:1 срещу Вегас и поведе с 2:1 победи в спора за титлата в Националната хокейна лига.

Александър Овечкин, Евгени Кузнецов и Девант Смит-Пели се разписаха, а вратарят Брейдън Холтби отрази 21 удара за успеха.
Кунзецов, който не завърши втория мач заради травма, добави и асистенция, а Джей Бийгъл допринесе с две асистенции.
Томаш Ношек вкара за дебютанта в лигата Вегас, а Марк-Андре Флюри направи 23 спасявания, но тимът допусна поредни загуби за първи път в плейофите.

Овечкин изведе Вашингтон напред в 1:10 минута на втората част с 14-ия си гол в елиминациите, с което изравни клубния рекорд на Джон Дрюс от 1990 година.

В 12.50 минута на третината Кузнецов удвои с 12-ото си попадение в плейофите.

Ношек върна интригата в 3:29 минута на третия период, но Смит-Пели реши всичко 6:07 минути преди края.

Вашингтон за последно игра на финал за купа "Стенли" през 1998 година, когато загуби с 0:4 от Детройт./БТА