В първи мач от четвъртфиналните плейофи в Източната конференция Вашингтон Кепитълс победи с 5:4 като домакин Филаделфия Флайърс.

Домакините поведоха чрез гол на Брашиър, но Проспал изравни и първата третина завърши 1:1.

Стекъл отново даде гол преднина за домакините, но последва невероятен обрат за отбора на Филаделфия, който за пет минути отбеляза три гола във вратата на Вашингтон, като на два пъти бе точен Бриър, а едно попадение добави Проспал.

В последните двайсет минути домакините от Вашингтон Кепитълс не оставиха никакъв шанс на своите съперници и чрез два гола на Грийн и един на Овечкин стигнаха до успеха и по този начин водят с 1:0 победи в серията.

Питсбърг победи с 2:0 Отава и пингвините водят с 2:0 в серията.

Ню Джърси загуби с 1:2 от Ню Йорк и Рейнджърс водят с 2:0 победи в серията.

Минесота победи измъчено с 3:2 след златен гол Колорадо Авеланч и резултатът в серията е 1:1 победи.