Ню Йорк Рейнджърс срази Тамба Бей Лайтнинг с 5:2 в среща от поредния кръг на НХЛ и продължава да е убедителен лидер в Източната конференция.

С хеттрик за домакините се отличи Крис Дрюри. Рейнджърите обаче все още са втори по показатели в лигата, след като Сан Хосе Шаркс надделя над Сейнт Луис Блус с 5:4 макар и след дузпи, информира БТА. В герой на този двубой се превърна Райън Клоуи, който вкара два гола в третата част и изравни резултата, а след това отбеляза и решаващата дузпа за успеха на "акулите".

С два късни гола на Александър Сьомин пък отборът на Вашингтон Кепиталс надделя с 3:2 над водача Каролина Хърикейнс в дербито на Югоизточната дивизия.

24-годишният руснак се разписа два пъти в последните 2:43 минути, а победния гол вкара 10,9 секунди преди сирената.

С голям принос за успеха на домакините бе и друг руски хокеист - Александър Овечкин, който асистира и за трите гола на Вашингтон.