Лидерът в редовния сезон Вашингтон победи Анахайм с 5:2 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Звездата Алекс Овечкин вкара един от головете за столичани, а другите попадения бяха дело на Ричард Паник, Чандлър Стивънсън, Якуб Врана и Том Уилсън. Джон Карлсън записа две асистенции и продължи серията си от точки в седем мача.

Вратарят на Вашингтон Брейдън Холтби се отличи с 32 спасявания. За Анахайм се разписаха Сам Стийл и Никола Деслорие.

Двубоят бе изключително напрегнат и изпълнен в грубости, а в края на втората третина масово сбиване на леда спря мача за няколко минути. При инцидентите Гарнет Хатауей от Вашингтон бе изгонен, след като наплю Ерик Гудбрансън от Анахайм.

Аризона победи Лос Анджелис с 3:0 в другата среща от тази нощ. Конър Гарланд се отличи с гол и асистенция, Дерек Степан и Якоб Чихрун също се разписаха. Победата е четвърта за койотите в последните им пет мача. /БТА