Ванкувър Канъкс изненада неприятно Едмънтън и го победи с 2:1 като гост. Домакините откриха резултата в самото начало на мача чрез Рафи Торес и задържаха гола си преднина до началото на втората третина. Тогава настъпи обрат в мача и за няколко минути Тревър Линден и Даниел Седин донесоха победата за канадския тим, тъй като двата отбора не си вкараха гол в последната част на срещата.

Ню Йорк Рейнджърс се наложи също с 2:1 при домакинството си на Питсбърг. Двата отбора бяха равностойни и през първите две третини не успяха да си отбележат попадение. В последните 20 минути Блейър Бетс даде преднина за домакините, но „пингвините” успяха да изравнят чрез Майкъл Оулет. Секунди преди двубоя да отиде в продължения, чешката звезда Яромир Ягър вкара на бившия си отбор и донесе ценния успех за Рейнджърс.