Ванкувър Кенъкс победи като домакин с 3:2 Сан Хосе Шаркс и поведе с 1-0 победи във финалната серия на Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

В първия период Джо Торнтън откри резултата в полза на акулите, но Максим Лапиер изравни в първите минути на втората част. Малко преди средата на третината Патрик Марлю отново даде аванс от един гол в полза на Сан Хосе. В последната част паднаха головете на Кевин Виекса и Хенрик Седин, донесли важния успех в полза на Ванкувър.

Домакините отправиха общо 38 удара в мача, срещу 29 на гостуващия отбор. Ванкувър разполагаше с пет дни за почивка, след като отстрани Нешвил на полуфиналите, докато Сан Хосе игра седем тежки мача с Детройт.

Вторият двубой от серията е в сряда, като домакин отново ще бъде отборът от Канада. Ванкувър и Сан Хосе никога в историята си не са печелили Купа Стенли.