Марко Щурм донесе победата на Бостън над Филаделфия с 2:1 след продължение в поредния мач от шампионата на НХЛ. Филаделфия първи откриха резултата, преди домакините да направят пълен обрат.

Срещата, която бе наречена „зимна класика", се игра на открито на бейзболния стадион "Фенуей парк". Символично мачът бе открит от легендите Боби Ор и Боби Кларк.

Марк Речи, бивш играч на Филаделфия, изравни 2:18 минути преди края на третия период, а Щурм бе точен 1:57 след началото на продължението, след като получи чудесен пас от Патрис Бержерон.

Това е третият годишен мач в НХЛ, който се играе на открито, а за Филаделфия единственото попадения бе дело на Дани Сиврет във втората част.

В другата среща от НХЛ тази нощ Бъфало победи Атланта с 4:3 след продължение с победен гол на Дерек Рой в 4-та минута на добавеното време. Бълафло направи невероятен обрат, след като губеше с 0:3 във втория период. Нападателят на Атланта Иля Ковалчук вкара гол и записа своята точка номер 600 в кариерата, но неговия тим допусна седмо поредно поражение. Йохан Хехт се отличи с два гола и една асистенция, Тим Конъл добави гол и асистенция, а Райън Милър отрази 32 удара.