Евгени Устюгов от Русия спечели днешния спринт на 10 километра от Световната купа по биатлон за мъже в германския зимен център Оберхоф.

Руският биатлонист направи три грешки при стрелбата, но финишира първи с време 28:45.0 минути, с което спечели днешното състезание и изпревари американеца Тим Бърк на първото място във временното класиране в дисциплината. Звездата на германския биатлон Михаел Грайс остана втори, а третата позиция спечели Карл-Йохан Бергман от Швеция. Легендата на световния биатлон Оле Ейнар Бьорндален завърши на 14-то място.

Михаил Клечеров бе най-добър от българите и приключи спринта на 52-ра позиция. Краси Анев остана 54-ти, Владимир Илиев е 86-ти, а Мирослав Кенанов финишира като 93-ти.