Евгений Устюгов (Русия) спечели преследването на 12.5 километра за мъже в словенския зимен център Поклюка, трети кръг от Световната купа по биатлон.

Въпреки че направи две грешки в стрелбата Устюгов постигна време 34:50,9 минути и стигна до успеха. Втори завърши Роланд Лесинг (Естония) без грешка на огневия рубеж, на 9.2 секунди, а трети е Симон Едер (Австрия), на 10.8 секунди с 2 грешки.

Младият и талантлив български биатлонист Красимир Анев, който вчера завърши 25-ти в спринта, днес остана 32-ри с 2 грешки в стрелбата, на 2:26.5 минути след победителя.

Състезанието пропуснаха трикратният олимпийски шампион Михаел Грайс (Германия) и легендарният норвежец Оле Ейнар Бьорндален.

Начело в генералното класиране за СК излезе Тим Бърк (САЩ) с 253 точки, пред Симон Фуркад (Франция) с 246 точки и Кристоф Зуман (Австрия) с 225 точки. Анев е 60-ти с 29 точки.