Българският състезател Радослав Янков спечели Световната купа по сноуборд в паралелните дисциплини и постигна огромен успех за родината ни в този спорт.

В последния старт за сезона днес той отпадна на четвъртфиналите на паралелния слалом във Винтерберг, Германия, но това се оказа достатъчно за крайния успех.

Всичко това се случва при положение, че в България няма нормална писта за практикуване на този спорт.

В последния старт крайното класиране на Радо е шесто място и със спечелените 400 точки от него, той стана недостижим за втория Роланд Фишналер. В генералното подреждане Янков има 4050, а италианецът остана на 430 точки зад него.

За крайния успех Янков постигна две победи, една втора позиция, както и още 6-о, 7-о, 9-о и 13-о място за Световната купа, което му позволи накрая да триумфира с нея и да постигне забележителен успех за България.