Маями Хийт надделя над Шарлът Бобкетс със 100:96 точки в среща от Югоизточната дивизия от редовния сезон в НБА.

Над всички в тази среща бе Дуейн Уейд, който наниза 41 точки, десет от които в последните минути на четвъртата част. Марио Чалмърс реализира 15 точки, а Шон Мериън добави още 13 точки за четвъртата поредна победа на горещите.

Джейсън Ричардсън бе най-резултатен за гостите с 24 точки, но изпусна две наказателни хвърляния, които щяха до доведат до изравняване на резултата 32,2 секунди преди края на мача.

Емека Окафор се отличи с 19 точки и 12 борби за Бобкетс, които губят едва за втори път в последните си осем срещи с Маями.

Последният в Югоизточната дивизия Мемфис Гризлис изненадващо се наложи над Хюстън Рокетс със 109:97 точки. Руди Гай реализира 20 точки, а Хаким Уорик и О’Джей Майо добавиха по 18 точки за успеха.

Именно точната стрелба – 51% успеваемост, бе в основата на триумфа на домакините. Луис Скола наниза 16 точки и хвана 15 борби, а Рафър Алстън също вкара 16 точки и записа осем асистенции за ракетите, които бяха лишени от услугите на няколко основни контузени играчи.