Норвежката Тора Бергер триумфира в индивидуалния старт на 15 километра биатлон при жените. Състезателката стана олимпийска шампионка след като допусна само една грешка – в последната си стрелба от позиция прав. Представителката на Норвегия финишира с време 40:52.8 минути в Уистлър Олимпик Парк.

Със среброто в дисциплината се окичи Елена Хрусталева от Казахстан, която донесе първи медал за страната си от Ванкувър. Трета, с време 41:21.0 минути, завърши Даря Домрачева от Беларус.

Българската състезателка Нина Кленовска приключи надпреварата на 48-а позиция с три грешки в стрелбата си.

Без отличия на 15 километра останаха редица биатлонистки, които бяха сочени за лидерки в старта. Сред тях е и германката Кати Вилхем, която финишира четвърта на секунда от бронза.