Норвежката Тора Бергер днес спечели масовия старт на 12,5 километра за жени на световното първенство по биатлон, което се провежда в баварския град Руполдинг. Тора Бергер, който след една седмица ще навърши 31 години, спечели днес своя трети златен медал в Руполдинг, а има и един бронзов от женската щафета.

Тора Бергер финишира първа с време 35:41,6 минути и 1 грешка в стрелбата, следвана от Мари-Лор Брюне /Франция/ - на 8,1 секунди, Каиса Макарайнен /Финландия/ - на 12,7 секунди, и др.

Германката Магдалена Нойнер, олимпийска шампионка от Ванкувър и световна шампионка в масовия старт от 2011 година, направи шест грешки в стрелбата и завърши на 11-то място на 1 минута и 10,4 секунди след шампионката Бергер.

Магдалена Нойнер продължава да води във временното класиране за световната купа по биатлон за жени след 23 от общо 26 старта с 1092 точки, следвана от Даря Домрачева /Беларус/ - 1061 точки, Тора Бергер /Норвегия/ - 953 точки, и др.